czwartek, 6 lipca 2017

Pies i upały

Nie oszukujmy się - każdy z nas chodzący do szkoły marzy o tym, by jak najszybciej nadeszły upragnione wakacje. Wielu psiarzy wykorzystuje ten czas na możliwość dłuższych spacerów z psem, treningów czy spotkań z innymi osobami. W tym czasie powinniśmy pamiętać, że nasz pupil również, mniej lub bardziej przeżywa upały. Jak należy go przed nimi chronić? 

1# nawodnienie psa
Musimy pamiętać, że letnie upały doskwierają nie tylko nam, lecz także naszym pupilom. Na każdy spacer - jeśli to możliwe, warto zabrać chociażby butelkę wody dla psa, czy to w bidonie, czy w zwykłej butelce zabierając dodatkowo miskę. 
2# lody i inne psie przyjemności
Również różnego rodzaju firmy wychodzą nam na przeciw w pomocy nad upałami. Na rynku możemy znaleźć m.in. lody dla psa. Jednak czy musimy wydawać część pieniędzy na coś, co możemy zrobić sami w domu? Wystarczy nam plastikowa kulka, na przykład taka do robienia lodu (dostępne w wielu sklepach w niedużej cenie). Możemy do niej wrzucić wszystko, co uwielbia nasz pies i co jest dla niego bezpieczne. Wśród takich produktów mogą się znaleźć: jogurt naturalny, twaróg, rozdrobnione owoce, a także mokra karma. 
3# akcesoria chłodzące
A co z kamizelkami i derkami chłodzącymi, a także matami dla psów? 
Na pewno jest to jakaś alternatywa, jednak wielu posiadaczy wdzianek chłodzących uważa, że nie działa to tak jak planowali. Maty za to, to dobry sposób na schłodzenie psa także w klatce czy podczas jazdy samochodem. Ale żeby pies mógł trochę się schłodzić musi przebywać na tym przedmiocie, co z kolei jest mniej poręczne na przykład podczas treningów czy seminarium. Jednym słowem - w jakimś stopniu na pewno te rzeczy są przydatne podczas upałów. 

4# spacery i treningi
W okresie największego gorąca w ciągu dnia starajmy się ograniczać wystawianie psa na tereny w pełnym słońcu. Na dłuższy spacer oraz trening warto wybrać się wieczorem - wtedy, gdy nieco się schładza. Będzie to komfortowe zarówno dla nas, jak i naszego podopiecznego. 

5# wyjazdy
W okresie letnim nie możemy zapomnieć o możliwości pojechania nad wodę z psem! To również świetny sposób, by pies mógł się schłodzić, a przy okazji nieco popływać. Przy okazji wyjazdu na przykład do rodziny także warto zabrać ze sobą pupila. 
Jakie macie sposoby na chłodzenie siebie i psa? 
Podzielcie się nimi w komentarzu!
Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałych wakacji, zrealizowania planów oraz przede wszystkim odpoczynku!

Pozdrawiamy
A&R

5 komentarzy:

 1. Fajnie, że poruszyłaś tak ważny temat, zwłaszcza, że mamy lato i zaczynają się straszne upały :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pomocny post, Rocky ślicznie wyszedł na pierwszym zdjęciu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja staram sie ochładzać psa oczywiście chodząc nad staw i kąpiąc je :D Niestety z Fuksem jest ciężko bo nie za bardzo lubi wodę, ale robi postępy. Za niedługo jedziemy nad kolejny staw i tam będę mogła wejść z nim tak więc może wtedy przełamie strach i popłynie za mną :D

  Pozdrawiamy!
  psy-z-potencjalem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Poruszasz bardzo ważny temat, o którym niestety nie każdy pamięta. Ja szykuje już psie lody na ochłodzenie. I oczywiście spacery przekładamy na godziny poranne i wieczorne. W południe psiaki siedzą w domu i podziwiają świat przez okno.

  Pozdrawiamy
  bialymaltan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy wpis, bardzo mi się spodobał. Wszystko, co tu wypisałaś jest niezwykle pomocne. Musimy w końcu w jakiś sposób pomóc naszym psiakom podczas upalnych dni, których w lecie mamy mnóstwo ;)
  Pozdrawiam,
  http://love-english-by-ann.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń